همگون سازی ظاهری ، استاندارد کردن فرآیند ها،ارتقاء سطح مکانیزاسیون،ارائه خدمات نوین در داروخانه و در نهایت پایش و ارزیابی
در ادامه مطلب داروخانه دکتر ساسانپور به عنوان عضو پیشرو در طرح ارتقا خدمات داروخانه توضیحاتی درباره این طرح ارائه می دهد
پاسخ سوالات پزشکی و دارویی خود را از ما بخواهید. ورود به تالار گفتگو
خدمات آموزشی و مشاوره ای در داروخانه با پزشکان متعهد
خدمات بهداشتی و درمانی در کوتاه ترین زمان توسط یک تیم حرفه ای و ماهر  

مطالعات جدید پژوهشگران نشان می‌دهد که بیشتر والدین از سلامت دهان و دندان فرزندان خود غافل بوده و دلیل اصلی این موضوع نیز عدم آموزش کافی و ارائه مشاوره‌های لازم به آن‌ها است. به گفته کارشناسان، کودکان باید در یک‌سالگی توسط دندان‌پزشک معاینه شوند.
قواعد و قوانین زیادی وجود دارد که والدین و به‌ویژه افرادی که تازه صاحب فرزند شده‌اند باید از آن پیروی کنند اما اجرای کامل تمام آن‌ها بسیار دشوار است. مطالعات جدید پژوهشگران دانشگاه میشیگان نشان می‌دهد که بسیاری از والدین نسبت به‌سلامت و بهداشت دهان و دندان کودکان خود بی‌توجه بوده و معمولاً به‌طور منظم به دندان‌پزشک مراجعه نمی‌کنند.
والدین ممکن است تحلیل رفتن و آسیب‌های دندانی را تا زمان ایجاد تغییر رنگ روی سطح دندان تشخیص ندهند.در این مرحله و پس‌ازآن مشکلات به وجود آمده به‌احتمال‌زیاد قابل‌توجه است. درمان اولیه دندانپزشکی در اولین نشانه فساد ممکن است مانع مشکلات دندانپزشکی قابل‌توجهی در ریشه‌ها شود، به همین دلیل است که مراجعه به دندان‌پزشک در طول دوران کودکی بسیار مهم است.
البته والدین مقصر اصلی تمام این داستان نبوده و مطالعات انجام‌شده روی ۸۰۰ پدر و مادر نشان می‌دهد که بیشتر آن‌ها اطلاعات لازم درباره زمان مناسب و دوره‌های ضروری بازدید توسط دندان‌پزشک را دریافت نکرده و در این مورد آگاهی ندارند. در این میان مشخص شد که تنها ۳۰ درصد از والدین از این مسئله اطلاع دارند که نخستین بررسی دندان‌های کودک آن‌ها توسط دندان‌پزشک باید در یک‌سالگی انجام شود.
نکته جالب در این میان، عدم اطلاع این موضوع از سوی پزشک به آن‌ها بوده و عموماً این موضوع را از بستگان و آشنایان خود شنیده‌اند درحالی‌که دندان‌پزشکان توصیه می‌کنند کودکان در یک‌سالگی حتماً باید توسط دندان‌پزشک ویزیت شده و شرایط دهان و دندان آن‌ها بررسی شود. به‌طور عادی حدود نیمی از والدین موردمطالعه قرارگرفته، نخستین وقت دندانپزشکی برای کودکانشان را در دو تا سه‌سالگی گرفته‌اند. مسئله فوق به این دلیل دارای اهمیت است که بهداشت و نحوه تمییز کردن دندان‌ها و بررسی چگونگی سلامت لثه و دندان‌های کودک باید توسط متخصصین و به‌خوبی و البته در زمان مناسب رصد شود.
از سوی دیگر معمولاً مراجعه به دندان‌پزشک رفتن به دندان‌پزشک برای بسیاری از بزرگ‌سالان تجربه‌ای ناخوشایند بوده و باید پذیرفت که برای کودکان نیز می‌تواند وحشتناک باشد. توصیه می‌شود والدین باید کودک را برای این مسئله که فرد دیگری دهان و دندان‌های آن‌ها را وارسی کند، آماده کنند. اگرچه اصولاً معاینات دندانپزشکی امر دلپذیری نیست اما، همان‌طور که گفته شد، بهداشت دهان یک شاخص کلی از سلامت عمومی محسوب شده و نگهداری مناسب و تمیز کردن منظم دندان‌ها بهترین کاری است که می‌توانید برای کودکان خود انجام دهید.
بااین‌حال، بسیاری از والدین در این تحقیق گزارش دادند که آن‌ها فقط تصور می‌کردند که مشاهده دندان‌ها و دیدن سطح آن‌ها برای اطمینان از سالم بودنشان کافی است. سارا کلارک (Sarah Clark) سرپرست این پروژه تحقیقاتی درباره اهمیت پایش سلامت دندان کودکان گفت: « والدین ممکن است تحلیل رفتن و آسیب‌های دندانی را تا زمان ایجاد تغییر رنگ روی سطح دندان تشخیص ندهند.در این مرحله و پس‌ازآن مشکلات به وجود آمده به‌احتمال‌زیاد قابل‌توجه است. درمان اولیه دندانپزشکی در اولین نشانه فساد ممکن است مانع مشکلات دندانپزشکی قابل‌توجهی در ریشه‌ها شود، به همین دلیل است که مراجعه به دندان‌پزشک در طول دوران کودکی بسیار مهم است
نظرسنجی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد در خانواده‌هایی که دارای درآمد کم و تحصیلات پائین هستند احتمال دریافت مشاوره‌های مناسب پزشکی نیز کمتر است. این موضوع می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد زیرا کودکان کم‌درآمد دارای میزان بالای زخم‌های زودرس در دوران کودکی هستند و از مراقبت‌های اولیه دندان نیز بی‌بهره خواهند بود.
پژوهشگران توصیه می‌کنند والدین و به‌ویژه کسانی که تازه دارای فرزند شده‌اند باید مشاوره‌های لازم پزشکی را درباره سلامت دهان و دندان کودک خود دریافت کرده و به اهمیت دندانپزشکی در سلامت کودکشان واقف باشند. در حقیقت والدین باید از پزشک فرزند خود و یا دندان‌پزشک خود بخواهند در مورد چگونگی شروع بررسی‌های دندانپزشکی و چگونگی حفظ سلامت دندان‌های کودک و برای حفظ سلامتی وی برایشان توضیح دهد.

فرم های سایت

      18                                                                                              19                                                                              20                              

                                                                                                                                                                                                                                                                      

 

اخبار سلامتی

آدرس ما بروی نقشه

ما را دنبال کنید

lpgptalar3

 

best instagram logo download here 15

 

telegram

 

ورود پرسنل

worker

تماس با ما

  • گرگان خیابان کمربندی جنب میدان بار انقلاب
  • -
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • alarm clock  24 ساعت شبانه روز